Sbírka Unitas fratrum

27.03.2015 15:00

Jako Sbor Jednoty brarské v Krupce se každý rok zapojujeme do sbírky Unitas fratrum (celosvětové Jednoty bratrské), jejíž výtěžek je každý rok věnován jedné vybrané provincii JB na konkrétní účely či jako podpora práce dané provincie JB. Zapojit se můžete i vy. Informace o sbírce připojujeme níže:

Informace ke sbírce na Světovou Jednotu bratrskou

Termín sbírky: březen – květen 2015

Termín odeslání sbírky: 31.5.2015

Č. účtu: 2100035998/2010, var.symbol   5100

Téma sbírky: Podpora projektů práce s dětmi a mládeží Jednoty bratrské v Jižní Africe

 

  1. Workshop pro pracovníky s mládeží JB v Jižní Africe  – rádi by v letošním roce uspořádali workshop pro pracovníky s mládeží, ale nemají na jeho uspořádání dostatek financí. Cílem workshopu je zbudovat stávající i nové pracovníky s mládeží v oblastech jako např. učednictví, strategické plánování, týmová práce, vedení apod.
  2. Podpora Unie nedělních škol JB v Jižní Africe – jde o organizaci s více než 70 letou historií, která zastřešuje práci zhruba 350 učitelů a více než 4000 studentů nedělních škol, pořádá letní tábory, trénuje učitele apod. Unie se potýká s nedostatkem financí, protože ne všechny sbory jsou schopné platit Unii příspěvky.
  3. Program na podporu nemocných AIDS – MASANGANE (tzn. objetí) – jde o terénní program JB, jehož cílem je zasáhnout a snížit počet lidí nakažených virem HIV/ AIDS. Program je zaměřen na šíření prevence, péče o sirotky i nemocné HIV/AIDS. Zahrnuje poradenství, testování, domácí péči a další projekty na podporu nemocných. Od r. 2004 zachránil tento program mnoho životů, vzhledem k nedostatku financí však musela být v loňském roce řada zaměstnanců propuštěna a 1 pobočka uzavřena.

 

Za jakoukoli formu podpory těchto projektů děkujeme.